Aras İlk Kez Bursa Kitap Fuarı’nda Sonraki Duraksa İzmir

Aras İlk Kez Bursa Kitap Fuarı’nda Sonraki Duraksa İzmir
Aras Yayıncılık
27.02.2018

Bu yıl ilk kez Bursa Kitap Fuarı’na katılacak olmanın mutluluğunu okurlarımızla paylaşmak istedik. İstanbul Kitap Fuarı’nın Beyoğlu’nda düzenlendiği yıllardan bu yana katılımcısı olan yayınevimiz, şehir dışı fuarları halkasına Adana ve İzmir’den sonra Bursa’yı da ekliyor. 17-25 Mart tarihleri arasında TÜYAP tarafından düzenlenecek Bursa Kitap Fuarı’nda okurlarla buluşma noktamız 4. Salon 601D olacak.

 

Son birkaç yıldır üretkenliğimizi artırararak sürdürmek için gösterdiğimiz çaba, geçen yıl da meyvesini verdi. Aralık ayında 200. kitabımızı, dünyaca tanınmış Rus yazar Vasili Grossman’ın Ermenistan izlenimlerini kaleme aldığı Taşlar Ülkesine Yolculuk’u yayımladık. Grossman, ilk kez ziyaret ettiği Kafkas coğrafyasını, yer yer sarsıcı, yer yer lirik ama her yönüyle güçlü bir metinle gözler önüne seriyor. Ayrıca Mart’ın ilk haftasında, Boğos Levon Zekiyan’ın Kayıp Kentten Manevi Vatana başlıklı incelemesi de yayımlanacak. Zekiyan, İtalyancadan çevrilen kitabında, etnokültürel bir kimlik olarak Ermenilik üzerinden tarihi dönemler boyunca Doğu’da ve Batı’da gelişmiş toplumsal yapıları, aidiyet kavramını, çeşitli etnik grupların ve kültürlerin buluşmasını ve bunun sonuçlarını ele alıyor.

 

Okurlarımıza bir iyi haberimiz daha var. 24-25 Mart tarihlerinde yazarlarımız Mıgırdiç Margosyan ve Şeyhmus Diken Bursa Kitap Fuarı’nda olacak ve kitaplarını imzalayacaklar. Margosyan ve Diken ayrıca, 24 Mart’ta saat 15.45-16.45 arasında, Çekirge Salonu’nda, “Bir Şehri Yaşamak, Konuşmak ve Yazmak” başlıklı bir söyleşide konuşacaklar.

 

Bursa’nın ardından rotamızı İzmir’e çevireceğiz. 14-22 Nisan tarihleri arasında Kültürpark’ta düzenlenecek İzmir Kitap Fuarı’na üçüncü kez katılıyoruz. Geçtiğimiz yıl İzmir Kitap Fuarı arifesinde yayımladığımız, Zakarya Mildanoğlu’nun derlediği İzmir Ermenileri başlıklı inceleme İzmir’de büyük ilgiyle karşılanmıştı. Mildanoğlu’nun İzmir’in yitip gitmiş Ermenilerini anlattığı iki konferansına da yoğun bir katılım olmuştu. Bu yıl da İzmir Kitap Fuarı’na Richard Hovannisian’ın hazırladığı “Tarihi Kentler ve Ermeniler” dizisinin İzmir cildiyle giriyoruz.

 

Bursa ve İzmir fuarları boyunca kitaplarımız %25 indirimle satışta olacak. Ayrıca seçili kitaplarımızda %50’ye varan indirimler uygulanacak.

Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.